شنبه، 15 آذر 1399 (Sat, 5 Dec 2020) | 21:49:49  
اخبـــار مـوسـســـه
آغاز ثبت نام آزمون وکالت سال ۹۹ مرکز وکلای قوه قضاییه از امروز
تاریخ انتشار: 1399/05/05 | تعداد بازدید: 288

داوطلبان شرکت در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در سال ۹۹ برای ثبت نام در این آزمون میتوانند از امروز  ۵ مرداد، به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند .به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز وکلای قوه قضاییه ثبت نام آزمون وکالت این مرکز از یکشنبه ۵ مرداد تا یکشنبه ۱۲ مرداد ادامه دارد .

علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده قوه قضاییه، در این ارتباط گفت: در سال ۹۹ آزمون وکالت به منظور رفاه حال داوطلبین و فرصت کافی برای انجام مرحله دوم پذیرش کارآموز وکالت که مصاحبه علمی و روانشناسی است، زودتر از سالهای قبل برگزار خواهد شد .

بهادری جهرمی در خصوص نحوه طراحی سوالات آزمون هم اظهار کرد: همانطور که در سال قبل نیز انجام گردید طراحان از منابع اصلی آزمون طرح سوال مینمایند و سعی شده است از سوالاتی که جنبه هوشی و گمراه کننده دارد پرهیز گردد؛

هدف سنجش استعداد علمی داوطلب است و به نظر این نحوه طرح سوال به عدالت نزدیکتر است .

وی همچنین افزود: یکی از مزیتهای نحوه پذیرش داوطلب کارآموز وکالت در مرکز وکلا دو مرحله ای بودن آن است. درمرحله دوم که مصاحبه علمی و روانشناسی صورت میگیرد مجددا معلومات علمی داوطلب سنجیده شده و اگر داوطلب درمرحله اول به هر دلیلی از جمله شرایط محیطی و یا روانی نتوانسته در روز آزمون تمرکز داشته باشد، در مرحله دوم جبران مینماید و فردی که یکسال یا چند سال مطالعه نموده و استعداد دارد از پذیرش حذف نمیشود .

آزمون وکالت مرکزی وکلای قوه قضائیه در حالی برای دومین سال بصورت یکپارچه و سراسری برگزار خواهد شد که سال گذشته ۱۰۷ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از این تعداد بیش از ۵ هزار نفر پس از پشت سرگذاشتن آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی پذیرفته شدند .

علاقه مندان به شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه sanjesh.org ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون وکالت 99  نسبت به ثبت نام اقدام نمایند؛ نحوه دریافت کارت آزمون نیز متعاقبا اعلام میگردد. .

دومین آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه، جمعه ۴ مهر ماه ۹۹ برگزار خواهد شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است