دو شنبه، 5 خرداد 1399 (Mon, 25 May 2020) | 05:25:48  
مــرکز مشــاوره فاخــر
انحلال دانشگاه و ضربه خوردن به دانشجویان
ســوال:
سلام .
ما در مهر ماه سال 88 در مقطع کارشناسی ناپیوسته . وارد دانشگاه غیر انتفاعی ارادان شدیم .بعد از چند ترم . این دانشگاه که دارای بدترین محیط و کادر اموزشی بود و از نظر کیفیت در پایین ترین سطح اموزشی قرار داشت. به دستور وزارت علوم منحل شد.
بعد از ان طبق دستور وزارت علوم دانشجویان این موسسه باید به موسسات دیگر (علی الخصوص موسسه غیر انتفاعی ایوانکی) برای ادامه تحصیلشان میرفتند.تا در این حین نمرات و پرونده های دانشجویان از ارادان به ایوانکی منتقل شود.
اما با گذشت 3 ترم ( یعنی یک سال و نیم)از این واقعه به دانشجویان خبر داده اند که نمرات دوره کارشناسی ناپیوسته انها . یعنی دانشجویان ورودی 88 ، همگی مفقود شده اند. این یعنی 2 تا 3 سال تحصیل ما دانشجویان . انهم برای مقطع لیسانس . هیچ گونه مدرکی برای اثباتش وجود ندارد.
سوال من از شما این است که ما چطور میتوانیم در کنار درخواست رفع مشکل و دریافت نمرات از وزارت علوم ، خواستار دریافت غرامت ، خسارت و عذر خواهی از مسئولین مرتبط با این واقعه داشته باشیم .

چرا که این موضوع به اینده شغلی و زندگی اکثر ما دانشجویان ضربه بزرگی میزند. و همینطور باعث پایمال شدن حیثیت فردی و تحصیلی ما دانشجویان و مورد تمسخر قرار گرفتن در بین افراد خانواده خود و دوستان و آشنایان قرار گرفته ایم .

در آخر باید بگویم من به شخصه مسبب اصلی این اتفاقات رو در ابتدا :

1- وزارت علوم : بدون تایید صلاحیت . آینده بسیاری از جوانان را به دست عده ایی از اشخاص غیر متعهد سپرده اند که باعث تباهی اینده این جوانان شده اند

2- مسئولین مرکز دانشگاهی سمنان: بدون تایید صلاحیت . آینده بسیاری از جوانان را به دست عده ایی از اشخاص غیر متعهد سپرده اند که باعث تباهی اینده این جوانان شده اند

3- شورای شهر آرادان : بدون تایید صلاحیت . آینده بسیاری از جوانان را به دست عده ایی از اشخاص غیر متعهد سپرده اند که باعث تباهی اینده این جوانان شده اند

من و بسیاری از دانشجویان این موسسات در سردرگمی بسیار قرار داریم . و در برابر خود آینده تیره و نا امید کننده ای را میبینم .
لطفا ما را راهنمایی کنید . تابتوانیم به حق خود برسیم . چرا که حق نام دیگر خداست . نباید پایمالش کنیم.

با تشکر


پاســـخ:
با سلام
ابتدا باید در دیوان عدالت اداری تقصیر وزارت علوم اثبات و سپس در دادگاه حقوقی در خواست ضرر و زیان خود را نمایید .


کــد پیگیری: 8897702 تعداد بازدید: 1391

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است