پورتال موسسه آموزش عالی آزاد فاخر

جمعه، 30 مهر 1400 (Fri, 22 Oct 2021) | 21:18:05
مــرکز مشــاوره فاخــر
تقسیم ارث
ســوال:
باسلام. درفروش منزلی که به ارث رسیده اگر دو نفر از شش نفر راضی به فروش نباشند به کجا باید شکایت کرد و اینکه آْیا قاضی برای این دو نفر حقی هم در نظر میگیرد؟متشکرم


پاســـخ:
با سلام
با توجه به ماده 589 ق.م شریک هر وقت که بخواهد می تواند مال مشاع را بخواهد، حال چون منزل مصداق مال قیمی است نحوه تقسیم آن اول با تراضی و رضایت طرفین و با توجه به ماده 591 ق.م انجام می شود و رعایت ماده 598 ق.م هم لازم است ، منتها در عمل این موارد منجر به فروش منزل خواهد شد و قیمت منزل نسبت به سهم ورثه بین آنها تقسیم می شود مگر اینکه فروش مال مصداق ماده 592 و 593 ق.م باشد یعنی باعث ضرر فاحش گردد.


کــد پیگیری: 7934222 تعداد بازدید: 2806
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است