پورتال موسسه آموزش عالی آزاد فاخر

جمعه، 30 مهر 1400 (Fri, 22 Oct 2021) | 20:17:48
مــرکز مشــاوره فاخــر
فروش مال غیر
ســوال:
با سلام " در سال 81 زمینی در بافت غیر شهری از همکارم بصورت قولنامه ای خریدم که در سال 86 هنگام فروش آن متوجه شدم که این زمین 3 نفر صاحب دارد که سالها قبل آنرا از صاحب اصلی زمین خریده اند که به عنوان کلاهبرداری و فروش مال غیر از همکارم شکایت کردم اما به دلیل نفوذ ایشان و پارتی ایشان قاضی های دادگاه ها خیلی سریع پرونده مرا مختومه میکردند حتی یک قاضی بهم گفت سودشو تو بکنی دردسرش برای ما باشه
خلاصه مرا بجایی رساندند که دیگر نتونم از ایشان به علت امر به مختوم شکایت کیفری کنم
من این زمین را در سال 81 به ارزش هفت و نیم میلیون تومان خریده بودم و در سال 86 بعد از الزام به تحویل آنرا ظاهرا توسط کارشناس خبره به من تحویل داد که بعدش آن ماجراها پیش آمد و این موضوع باعث شد بنده که کارشناس بیهوشی اتاق عمل هستم الان دانشجوی ترم آخر حقوق باشم
حال از شما این سوال را دارم اگر بنده شکایت حقوقی کنم جریان کارم چطور پیش خواهد رفت؟
شکایتم را باید چگونه تنظیم کنم ؟ آیا باید باز هم الزام به تحویل مبیع آنهم توسط کارشناس دادگستری بدهم ؟ با توجه به صاحب داشتن زمین ماجرا چگونه خواهد شد ؟
آیا باید از ایشان در شکایتم در صورت عدم تحویل دادن زمین با توجه به اینکه صاحب هم دارد درخواست مثل آنرا بکنم ؟ و دادگاه ایشان را ملزم به پس دادن مثل آن زمین خواهد کرد ؟
یا می توانم درخواست قیمت زمین با توجه به نرخ بروز آن کنم ؟ کدام درخواست بهتر است ؟
با عرض معذرت از شرح زیادم
ممنون


پاســـخ:
با سلام،
می بایست دادخواست الزام به تسلیم مبیع و همچنین الزام به تنظیم سند رسمی را در دادگاه مطرح نمایید و چنانچه زمین هم مشاع باشد و قابلیت افراز داشته باشد می توانید از طریق اداره ثبت محل تقاضای افراز ملک را نیز بنمایید تا سند افرازی نیز روی زمین مذکور صادر شود.
اگر فروشنده از تحویل امتناع نمود، دادگاه وی را اجبار به تسلیم می نماید همچنین شما می توانید اگر تاخیر در تحویل قرارداد جزء موارد فسخ تلقی شده است معامله را فسخ نمایید.
موفق باشید


کــد پیگیری: 75313996 تعداد بازدید: 2546
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است