یک شنبه، 11 خرداد 1399 (Sun, 31 May 2020) | 15:14:07  
مــرکز مشــاوره فاخــر
موسسات توانبخشی معلولین مشمول قانون کار میباشد؟
ســوال:
با عرض سلام و خسته نباشید
1-بنده بمدت 4 سال در موسسه خیریه توانبخشی معلولین نرجس مشغول بکار بودم لیکن بدلیل اعلام موسسه مبنی بر عدم نیاز, با بنده قطع همکاری شد لذا پس از مراجعه به اداره کار و طرح دادخواست علیه موسسه مذکور شعبه تشخیص قرار عدم صلاحیت بدلیل عدم شمول قانون کار درمورد اینگونه مراکز باستناد تبصره بند (د) ماده 3 قانون حمایت از معلولین صادر نمود علیهذا با عنایت به اینکه تبصره مذکور کارگاههای آموزشی و حرفه اموزی شق (د) را استثناء قرار داده لیکن از نظر اینجانب موسسه غیردولتی که جدای از بهزیستی بصورت خاص اداره میگردد مشمول بند (ب) ماده فوق میگردد و بند (ب) تحت الشمول قانون کار میباشد خواهشمندم جهت رفع ابهام از این موضوع, بنده را راهنمایی کنید.
2- بر فرض اینکه تحت شمول قانون کار نباشد آیا میتوان از بیمه بیکاری استفاده نمود؟


پاســـخ:
با سلام
1- شما می توانید به دادگاه عمومی حقوقی، دادخواست بدهید چون مرجع تظلمات عمومی دادگستری و دادگاه است.
2- بله می توانید.
موفق باشید.


کــد پیگیری: 16181276 تعداد بازدید: 2316

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است